modraszka.pl

Sty 11 2016

Jak dbac o lornetke

Należy o tym pamiętać, jeśli zgromadzenie światło umiejętność jest jedną z głównych cech w wyborze lornetkę.

Ostatnim elementem układanki jest jakość soczewek i pryzmatów w lornetki. Stare powiedzenie „masz za co płacisz” odnosi się tu do pewnego stopnia. Większość lornetek w przedziale $ 200 + Cena wyposażone lepszych soczewek, powłok soczewek i pryzmatów. Ale co to wszystko znaczy? Niech najpierw zacząć od soczewek. Dobre soczewki jakości będą gładkie i symetryczne względem wielkości poprzez obecnie. Nawet drobne błędy, fale, czy różnice w gęstości soczewki może oznaczać gorszą jasność i wydajność przeglądania. Najlepszym sposobem, aby zobaczyć tę różnicę jest odebrać $ 25 parę kompaktowe lornetki, i porównać je do większej $ 300 par. Należy natychmiast skontaktować się z ogromną różnicę w jasności i klarowności przez całe pole widzenia. Niektóre tańsze lornetki są bardzo jasne w środku ramki widokowej, ale uzyskać rozmyte jak spojrzeć w kierunku krawędzi pola widzenia. Powłoki że producenci wkładają soczewek również pomóc jasności i możliwości zbierania światła. To jak patrzenie przez parę jakości okulary polaryzacyjne, w porównaniu z $ 5 par na stacji benzynowej.

Pryzmaty (które są lustra wewnątrz lornetki, które odbijają światło wpadające przez soczewki obiektywu do powiększenia obiektywów na drugim końcu) są również bardzo ważne. Im lepsza jakość pryzmaty / zwierciadła, tym lepsze osiągi lornetki. Ostatnią cechą jakości lornetki jest oczyszczanie gazu. To jest to, co producenci na myśli pod pojęciem „mgła dowód”. Oznacza to po prostu, co czyni korzystanie gazu producenta, aby wypełnić swoje optykę przed ich uszczelnianie. Azot jest najczęściej stosowany gaz w połowie lornetki Zakres cen ze względu na jego zdolność do nie skrapla się na wewnętrznych soczewkach ponad różnych temperaturach.Większość wyższych lornetki końcowe przedmuchano argonem, ponieważ nie będą kondensować w szerszym zakresie temperatur i warunków.

Istnieje wiele czynników, które decydują o wydajności i jakości lornetki. Próbowałem na pokrycie najważniejszych cech do rozważenia. Pamiętaj, aby zadać sobie pytania, jakie opisane powyżej przy wyborze parę, która jest właśnie dla Ciebie. Powodzenia w decyzji, nie wahaj się wysłać do nas e-mail, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące lornetki, które oferujemy.

Powodzenia,

Chet Maxcy

– autor artykułu

Written by modraszka.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *